MIKOŁAJKOWE KRWIODAWSTWO Z PAWŁEM „WERGI” JĘDRZEJCZYKIEM

W dniu 6 grudnia nasz klub zorganizował akcję krwiodawstwa sygnowaną przez Krwawy Sport. A jak Krwawy Sport to i mistrzowie sportów walki. Tym razem swoje poparcie dla idei krwiodawstwa i dawstwa szpiku pokazał Mistrz Świata  Muay Thai i K-1 Rules – PAWEŁ „WERGI” JĘDRZEJCZYK! Jak sam powiedział: „Walczę za tydzień, także dziś krwi nie oddałem ale niebawem na pewno to zrobię. Krew ratuje życie! Piona!”.
Dzięki pomocy Fitness Academy w Sky Tower pojawiły się ekipy  z WCKiK oraz RCKiK, które ramię w ramię pobierały krew od chętnych i obdarowywały ich upominkami w postaci kalendarzy i koszulek. Oprócz tych prezentów krwiodawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy Krwawego Sportu, koszulki przekazane przez firmę Surge Polonia i klub krwiodawców Legion oraz upominki od Fundacji „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która buduje PRZYLĄDEK NADZIEI we Wrocławiu. Pojawił się
też św. Mikołaj ze świtą zachęcając do oddania krwi i zapisania się do banku dawców szpiku. Dzięki GRM PCK Wrocław miał też okazję przećwiczyć swoje umiejętności
w udzielaniu pierwszej pomocy.
Nad sprawnym przebiegiem całego eventu czuwali koledzy z SIM PCK oraz klubowicze. Dzięki tej akcji zasoby stacji krwiodawstwa zwiększyły się o kolejne litry a w banku dawców szpiku przybyły kolejne osoby deklarujące swą gotowość do przeszczepu szpiku.
Dziękujemy za wspaniałą atmosferę paniom ze stacji krwiodawstwa, paniom
z Krajowego Banku Dawców Szpiku (KBDSz)  we Wrocławiu, koleżankom z Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław i Społecznym Instruktorom Młodzieżowym PCK Wrocław!

Zapraszamy do galerii!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *