Podsumowanie 2016 roku

W 2016 roku nasz klub zorganizował 14 akcji na terenie Centrum, co przyniosło 175,5 litra pozyskanej krwi.

Wszystkie akcje były prowadzone we współpracy z WCKiK. Po podsumowaniu wszystkich akcji oraz dodając donacje indywidualne klubowiczów w stacjach krwiodawstwa WCKiK oraz RCKiK nasz klub zebrał łącznie 225 litrów krwi.

Klub prowadził też zapisy dla potencjalnych dawców szpiku. Podczas 5 takich akcji zarejestrowało się 78 osób.

Wśród wyróżnień dla klubowiczów w 2016 roku było przyznanie jednego kryształowego serca, 8 odznak Zasłużony Honorowy Dawca Krwi oraz nagrody od Komendanta Centrum.

Klub prowadzi portal www.klubhdk.pl i profil w serwisie Facebook  oraz propaguje ideę krwiodawstwa na łamach innych portali internetowych.

Oprócz niesienia pomocy potrzebującym poprzez oddawanie krwi, klubowicze uczestniczyli też w wielu innych akcjach charytatywnych. Zbierają czekolady, które są przekazywane dzieciom min. z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, podopiecznym świetlic środowiskowych Fundacji Pociecha czy z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *