Kiedy warto udać się do adwokata?

Życie pisze różne scenariusze, nigdy nie wiadomo co nas czeka i jakie będą tego konsekwencje. Jest wiele spraw, w których jesteśmy samowystarczalni i korzystanie z pomocy innych nie jest konieczne. Jednak przychodzą momenty, w których posiadana przez nas wiedza i doświadczenie okazują się nie być wystarczające, szczególnie, jeżeli chodzi o obowiązujące prawo. Wtedy z pomocą przychodzi nam adwokat lub radca prawny. Najpewniej, będzie nam on potrzebny kiedy nie mieliśmy wcześniej do czynienia z sądem, a wygranie sprawy bez jego wsparcia wydaje się być wątpliwe. Prawnik przyda się nam, również w przypadku splotów wydarzeń rodzinnych, gdy zamierzamy spisać testament, przekazać darowiznę, czy rozpocząć batalię o rozwód. Sprawy rozwodowe są szczególnymi okolicznościami, w których pomoc adwokata jest konieczna bez dwóch zdań.

Na rozprawach tego typu toczą się losy nie tylko byłych małżonków, ale również dzieci. Wydanie orzeczenia dotyczy bardzo ważnych kwestii, związanych z odebraniem praw rodzicielskich czy podziałem majątku. Zdarza się, także, że zostajemy wplątani w sytuacje, w których nasze racje lub poniesiona szkoda są trudne do udowodnienia lub wytłumaczenia. Wtedy działanie na własną rękę, z pewnością zakończy się fiaskiem, a zatrudnienie dobrego fachowca może zmienić bieg naszego życia. Najtrudniejszymi sprawami są te, w których to my jesteśmy oskarżeni. Adwokat po pierwsze jest osobą, która będzie stała za nami murem, a po drugie wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności pomoże nam wyegzekwować możliwie najlepsze warunki.

Zaufanie ponad wszystko

Wizyta u adwokata zwykle nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Jednak istnieją w sytuacje kiedy odbycie takiego spotkania może okazać się bardzo pomocne, a niekiedy nawet konieczne. Kontakt pomiędzy prawnikiem a osobą zewnętrzną wbrew pozorom nie opiera się jedynie na chłodnych stosunkach zawodowych. Bardzo często kontakt ten musi przejść na wyższy poziom, aby podjęta współpraca przyniosła pożądane rezultaty. Wspomniana relacja posiada wymiar intymny w swojej postaci. Wszelkie podejmowane wspólnie kroki, działania, decyzje są oparte na zaufaniu i otwartości. Osoby zatrudnione w kancelarii posiadają rozległą wiedzę prawniczą odnośnie całokształtu systemu prawnego. Osoba taka powinna stanowić dla Ciebie wsparcie nie tylko w przypadku sprawy, która jest objęta jej specjalizacją.

Kompetentny prawnik będzie wstanie przedstawić Ci swoją perspektywę odnośnie wielu innych, pobocznych wątków, które wiążą się z Twoją sytuacją. Oczywiście, nie należy od nikogo oczekiwać, że będzie on ekspertem w każdej dziedzinie, dlatego najlepiej udać się do kancelarii, która specjalizuje się w danej, partykularnej gałęzi prawa. Odwiedzenie prawnika przede wszystkim pozwala zażyć więcej informacji na temat strony materialnej i proceduralnej, lecz nawet, jeśli nie zdecydujesz się na kontynuowanie współpracy samo spotkanie z prawnikiem może zmienić Twój dotychczasowy punkt widzenia i skierować na inne tory podjęte przez Ciebie wcześniej działania. Zawód adwokata to nie tylko fach, który opiera się na udzielaniu porad prawnych, ale, również wsparcie psychologiczne i moralne. Bowiem każda rozmowa z prawnikiem ma na celu polepszenie Twojej sytuacji i wyciągnięcie z niej jak najwięcej korzyści.

Adwokat – cena nie gra roli

Przypuszczenia, że dobry prawnik musi być drogi odeszły już do lamusa. Obecnie na rynku mamy wielu dobrych fachowców, którzy ze sobą konkurują, a to z kolei przekłada się na poziom świadczonych przez nich usług oraz ceny. Koszty usługi są kwestią indywidualną. Dokonując wyboru powinniśmy wziąć pod uwagę wysokość szans na wygraną danej sprawy oraz całokształt obciążeń finansowych jakie poniesiemy w związku z długofalowym korzystaniem z pomocy adwokata. Znalezienie odpowiedniego prawnika zależy od Twoich osobistych preferencji i kwalifikacji jakie on posiada. Dlatego warto najpierw wykonać kilka telefonów, by na tej podstawie stwierdzić, z którym prawnikiem złapiesz najlepszy kontakt lub który najlepiej zadba o Twoje interesy. Powodzenia!

About the author